Category: Rock

Рушиме Сѐ - Зијан* - Низводно (Cassette, Album)

Comments

  1. Додека се уште трае дебатата колку е добра обработката на Некст Тајм на македонската народна песна, „Слушам кај шумат шумите„, овие девојчиња на кои по се изгледа песната добро им легнала, станаа хит на социјалните.
  2. Се чини дека раперот Џеј Зи со издавањето на новиот албум реши да се отвори за приватниот живот, нешто што досега беше несвојствено за него.
  3. На нејзиниот роденден се собрале неколку најблиски, а по испеаната песна и замислената желба заедно со нејзините ќерки, таа се обиде да ги дувне свеќичките на тортата, но .
  4. Т елото секојдневно ни испраќа одредени пораки преку кои може да откриете во каква состојба е. Затоа внимателно слушајте што ви порачува, само така може навреме да реагирате и да си го спасите и животот.
  5. Со поднесокот кој Државното правобранителство на Република Македонија го достави до Основниот суд Скопје 2, се повлекува предлогот за изрекување времена мерка за забрана за прикажување на филмот „Ругање со Христос“ од режисерот Јани Бојаџи, кој изминатиов период крена голема јавна и медиумска прашина поради неговата содржина и тематска разработка.
  6. Фудбалерите на Рома славеа на пријателска средба против бразилскиот тим, а честитките на сите актери на терен отидоа кај Алан Рушел кој по гостувањето на Камп Ноу, имаше незаборавна ноќ на Олимпико.
  7. Полиција у Њу Џерсију ранила је и ухапсила Ахмада Кана Рахамија, америчког држављанина рођеног у Авганистану, који је осумњичен за изазивање експлозија у Њујорку и Њу.
  8. Explore releases from Zijan at Discogs. Shop for Vinyl, CDs and more from Zijan at the Discogs Marketplace.
  9. Dec 23,  · Сите пушачи се свесни дека со секоја запалена цигара се зголемува ризикот од настанување на ракот на белите дробови, но многу од нив, за среќа, доживуваат длабока старост. Како е тоа можно?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *